Porady

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem – 5 pomysłów

Zadaszony taras to idealne miejsce, w którym można odetchnąć i odpocząć. Kto z nas nie chciałby mieć takiej małej oazy spokoju we własnym ogrodzie? Odpowiednio zaaranżowany stanowi doskonałe przedłużenie salonu. Najczęściej umieszczamy na nim zestaw wypoczynkowy i oddajemy się błogiemu relaksowi. Zadaszony taras jest również ważnym łącznikiem między domem, a ogrodem. Całość powinna spójnie wyglądać i tworzyć idealnie harmonijną całość. Warto więc poświęcić uwagę samemu połączeniu tarasu z ogrodem. Powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i stylowa, żeby pasowała do całego otoczenia. Poniżej mamy dla Ciebie 5 sposobów na połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem.

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem
fot. eweranda.pl

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem – 5 sprawdzonych sposobów!

Planując zadaszony taras należy wziąć też pod uwagę połączenie go z ogrodem. Całość musi spójnie połączyć ze sobą dwa światy – zadaszonego tarasu z ogrodem.

Spójność stylu aranżacji

Jeśli zależy Ci na tym, by zadaszony taras stał się niejako elementem ogrodu, należy zaaranżować go w bardzo podobny sposób, co cały ogród. Marzy Ci się otoczenie domu w jednym z najmodniejszych sposobów, czyli w stylu japońskim? Zadbaj o to, żeby na tarasie pojawiły się meble z drewna, dodatki bambusowe, ozdobne kamienie. Obok zejścia z tarasu do ogrodu powinny znaleźć się trawy ozdobne, drzewko bonsai, nieco dalej możesz zrobić oczko wodne. Całość będzie spójna, stworzona w tej samej konwencji.

Postaw na drewniane połączenie między zadaszonym tarasem a ogrodem

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem

Drewno pięknie prezentuje się jako dodatek do ogrodu i strefy wypoczynkowej. Drewniane konstrukcje są właściwie najczęściej wybierane przy aranżacji tarasu. Jeśli Twój zadaszony taras wznosi się nieco ponad poziom trawnika, możesz pomyśleć o roślinach pnących, które będą idealnym dodatkiem do całej aranżacji i zgrabnie połączą drewnianą konstrukcję tarasu z ogrodem. Innym rozwiązaniem jest posadzenie roślin i kwiatów wzdłuż krawędzi podestu. Jeśli chcesz, by całość była spójna, zadbaj też o to, by takie same rośliny znalazły się w ogrodzie. Doskonałym dopełnieniem będą dodatkowe kratki na rośliny pnące w ogrodzie lub stylowy rollboarder.

Taras i ogród na skarpie

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem

Czasami taras ułożony wysoko w stosunku do poziomy trawy sprawia wrażenie surowego. Z ogrodem możesz połaczyć go tworząc łagodną skarpę obsadzoną ozdobnymi roślinami. Świetnie sprawdzi się do tego żwir, który możesz też wykorzystać w innym miejscu w ogrodowych rabatach, co stworzy razem spójną całość. Przy takim tarasie należy uwzględnić też schody. Najlepiej jeśli będą wykończone tym samym materiałem co tarasowy podest i obsadzone roślinami.

Płytki na tarasie

Połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem

Jeśli Twój dom i ogród jest wykonany w nowoczesny stylu, to przy łączeniu zadaszonego tarasu z ogrodem świetnie sprawdzą się duże płytki tworzące jednolitą nawierzchnię. Możesz umieścić płytki w taki sposób, by przestrzenie pomiędzy płytkami stopniowo stawały się coraz większe. Będzie to naturalne przejście dopasowane do ogrodu.

Żywopłot

Innym sposobem na połączenie zadaszonego tarasu z ogrodem jest obsadzenie go żywopłotem. Dzięki temu taras stanie się nieco odrębnym miejscem z jeszcze większą strefą prywatności. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, możesz postawić na rośliny owocowe (np. od strony półcienistej idealnie będzie rosła malina). Wiele osób stawia też na tuje.

Zobacz także:

5 pomysłów na atrakcyjne urządzenie werandy

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość