Porady

Jakie kwiaty posadzić aby kwitły w drugiej połowie lata wokół oszklonego tarasu

Lipiec i początek sierpnia to czas, kiedy najdłużej możemy cieszyć się codziennie pięknem swojego ogrodu. Długie, ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu ogrodowej natury. Jakie rośliny warto posadzić, żeby kwitły i owocowały pełnią lata Twoim ogrodzie!

Jakie kwiaty posadzić aby kwitły w drugiej połowie lata wokół oszklonego tarasu

Ogród latem może wyglądać wyjątkowo okazale. Jeśli zdecydowaliście się na szklaną zabudowę tarasu DIY to na pewno chcielibyście, żeby jego otoczenie było pełne kwitnących roślin – kwiatów i krzewów. Oto rośliny, które kwitną bądź owocują w lipcu.

 Co warto posadzić wokół tarasu, żeby kwitło w lipcu?

 Co warto posadzić wokół tarasu, żeby kwitło w lipcu?

Dla wielu z nas lipiec to przede wszystkim zapach lipy. Na to drzewko warto postawić, jeśli chcemy, żeby naszemu odpoczynkowi na tarasie towarzyszył piękny zapach kwitnących roślin. Lipa ma piękny, choć nieco słodki i intensywny zapach. Na pewno nie spodoba się każdemu, ale znamy bardzo dużo miłośników tej nuty. Ponadto, drzewa te są niezwykle pożyteczne dla pszczół, więc to dodatkowy atut przemawiający za tym, żeby posadzić je w swoim ogrodzie. Nie musisz umiejscawiać lipy bezpośrednio koło tarasu z zadaszeniem, możesz nieco dalej, ale w widocznym miejscu. W lipcu kwitną także takie drzewa jak: drzewa: katalpa (surmia), sumak octowiec, które prezentują się równie pięknie.

Kwiaty ogrodowe, które kwitną w lipcu

Kwiaty ogrodowe, które kwitną w lipcu

Oczywiście największą ozdobą otoczenia tarasu będą piękne kwiaty. Które kwiaty ogrodowe kwitną w pełnym letnim słońcu lipca? Przede wszystkim liliowce, które pięknie komponują się z liliami, malwy, dzwonki, naparstnice, ostróżki, kosmosy (onętki), lawenda. A także czarnuszka damasceńska, mieczyki, słoneczniki, tawułki, lobelie, lwia paszcza oraz aksamitki, nagietki, maciejka, liatra kłosowa, krokosmia (montbrecja). Są to rośliny, które nie wymagają ani większej uwagi, ani większych umiejętności. Ponadto wokół zadaszonego tarasu możemy posadzić róże, czy hortensje. Polecamy jednak zdecydować się takie kwiaty, gdy będziemy mieć czas, by odpowiednio o nie zadbać. Równie efektownie prezentują się perukowce z puszystymi owocostanami w kolorze różowym lub bordowym.

Byliny i krzewy, które kwitną w lipcu

Byliny i krzewy, które kwitną w lipcu

W otoczeniu szklanego tarasu DIY warto postawić też na byliny, które nie są jednoroczne, a cieszą oko przez wiele lat. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane byliny, które kwitną w lipcu to m.in.: ketmia, kocimiętka Faassena, wiesiołek missouryjski, karmnik ościsty, rojnik, czyściec wełnisty. Kwitnące pełnią lata krzewy to m.in.: krzewuszka cudowna, żylistek szorstki, dereń kousa, indygowiec krzewiasty, tawuła drobna i tawuła japońska.

Jeśli planujesz w lipcu spędzać najwięcej czasu na swoim tarasie ze szklanym zadaszeniem DIY, to koniecznie zwróć uwagę na te rośliny. Z pewnością umilą Ci one odpoczynek.

Przeczytaj także:

Weranda do samodzielnego montażu zabudowana szkłem – czy to bezpieczne? Ile kosztuje? Wszystko, co musisz wiedzieć o zabudowie werandy DIY szkłem

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość