Porady

Co zrobić, by spędzić prawie cały rok na oszklonej werandzie? Czy jest to realne w naszym klimacie?

Polacy uwielbiają spędzać urlop w słonecznych krajach, takich jak Włochy, Grecja czy Hiszpania. Oprócz ciepłych mórz i malowniczych widoków pełnych domków o rustykalnej zabudowie, przytulonych do pagórków czy niewielkich plaż, bardzo cenimy sobie styl życia ich mieszkańców. Urzeka nas zwłaszcza towarzyszący im spokojny dobowy rytm. W popołudniowych godzinach skupia się on wokół ochrony przed słońcem pod markizami czy na osłoniętych werandach, a wieczorem przenosi do ogródków lub na patia, gdzie przyjaciele i rodziny spotykają się, by toczyć wesołe rozmowy przy tapas albo grać w karty. Na szczęście, aby poczuć charakterystyczną, śródziemnomorską atmosferę nie musimy już jeździć tak daleko. Dzięki osiągnięciom nowoczesnej technologii możemy odtworzyć ją… na własnej werandzie! Wystarczy zaopatrzyć tę przestrzeń w kilka elementów, które dostosują nasz mały, prywatny azyl do całorocznego użytkowania i pozwolą spędzić prawie cały rok na oszklonej werandzie!

Co zrobić, by spędzić prawie cały rok na oszklonej werandzie?

Przeszklona weranda – rozwiązanie na cztery pory roku

Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której trzeba było odwołać zaplanowany piknik lub urodziny dziecka z atrakcjami na świeżym powietrzu z powodu brzydkiej pogody, na pewno doceniasz potencjał, jaki ma w sobie szklana weranda. By móc wraz z rodziną cieszyć się sielskim klimatem i bliskością przyrody przez cały rok nie musisz jednak od razu decydować się na budowę zimowego ogrodu. Już samo zadaszenie tarasu znacznie poszerzy pole do jego wykorzystania, pozwalając ci pracować i spożywać posiłki w przyjaznym otoczeniu czy relaksować się z dala od wścibskich oczu nawet w deszczowe dni. Dach tarasu wykonany z poliwęglanu komorowego lub szkła 4.4.2 osłoniętego dodatkowo markizą werandową zapewni ochronę przed promieniami słońca przynosząc domownikom wytchnienie w upalne popołudnia.
 
Drugim krokiem w kierunku zwiększenia funkcjonalności twojej ulubionej, wypoczynkowej przestrzeni może być zabudowa tarasu. Przeszklona weranda –  czyli najlepiej ruchoma, oparta na systemie rozsuwanych szklanych ścian, które wiosną i latem otworzysz, by zapewnić sobie maksymalny dopływ przesyconego zapachem kwiatów, świeżego powietrza, zaś jesienią i zimą, zamkniesz, tworząc naturalne przedłużenie salonu. W osiągnięciu spektakularnych efektów pomogą ci dodatkowo subtelne metamorfozy. Wiosną i latem to będą lampiony, kolorowe poduszki i kwiaty w doniczkach; jesienią i zimą zaś pomieszczenie ocieplą wizualnie ledowe lampki, wiklinowe kosze czy wełniane pledy.

Wyposażenie, które wydłuży sezon i pozwoli spędzić prawie cały rok na oszklonej werandzie

Nawet najlepiej wykonane zadaszenie tarasu z poliwęglanu czy innych materiałów oraz jego przeszklenie okażą się niewystarczające, gdy temperatura za oknem spadnie poniżej kilkunastu stopni, a podmuchom zimnego powietrza zacznie towarzyszyć szybko zapadający zmrok. Aby wydłużyć sezon wypoczynkowy na swojej werandzie do okrągłego roku, warto więc zaopatrzyć ją w specjalne promienniki ciepła oraz zintegrowane oświetlenie, subtelnie wkomponowane w konstrukcję budowli. Jeśli zaś zdecydujesz się dodatkowo na montaż dostosowanego do takich przestrzeni systemu audio (sterowanego przez bluetooth), będziesz mógł na zawołanie posłuchać na tarasie ulubionej muzyki lub uruchomić nagranie z dźwiękami ptaków i w środku zimy przenieść się na rozświergotaną majową polanę.

Jak widzisz, dzięki zdobyczom technologii i odrobinie kreatywności można odtworzyć w naszym klimacie śródziemnomorską atmosferę, a nawet zamienić werandę w domowe „centrum dowodzenia”. Kilka innowacji sprawi, że w dni robocze bez trudu wykonasz stamtąd zdalnie swoją pracę, a w weekend wypoczniesz razem z całą rodziną. Wybieraj z szerokiego wachlarza form i materiałów, by stworzyć przestrzeń, która stanie się nie tylko integralną, ale też twoją ulubioną częścią domu!

Zobacz także:

Jak urządzić werandę w stylu amerykańskim? Ponadczasowa aranżacja rodem ze szklanego ekranu

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość