Porady

Grill na zadaszonym tarasie, czyli grill który zawsze się uda – bez względu na pogodę!

Szklana weranda to doskonałe miejsce do wspólnego czasu z rodziną. Wiele osób nie wyobraża sobie wiosennych i letnich spotkań z rodziną, czy znajomymi bez grilla. Niestety, pogoda nie zawsze dopisuje na tyle, by zorganizować grilla “pod chmurką”. Na szczęście nowoczesna oszklona weranda DIY pozwala na zorganizowanie grilla bez względu na pogodę. Wystarczy odpowiednio przygotować przestrzeń!

Grill na zadaszonym tarasie

Grill na zadaszonym tarasie

Zadaszony taras, czy przeszklona weranda może pełnić wiele funkcji. Najczęściej nasi klienci decydują się, by stworzyć tu miejsce do odpoczynku i relaksu. Coraz popularniejszą opcją jest umieszczanie wewnątrz grilla. Nie każdy wie, że istnieje taka możliwość, a jest ona o tyle doskonałym pomysłem, że taki grill zawsze się uda – bez względu na pogodę. Dopiero decydujesz się na zadaszenie tarasu i zastanawiasz się, jak go zaaranżować. Pomysł koniecznie o grillu!

Szklana zabudowa tarasu z grillem wewnątrz

Szklana zabudowa tarasu to dodatkowa przestrzeń, którą warto jak najlepiej wykorzystać. Samo wstawienie zestawu wypoczynkowego może nas nieco ograniczać. Jeśli planujemy zapraszać gości na grilla, musimy wtedy wciąż liczyć na dobrą pogodę. Tymczasem, jeśli postawimy grilla wewnątrz zabudowanego tarasu, wtedy możemy korzystać z grilla bez względu na warunki pogodowe. Szklana zabudowa tarasu nie wyklucza możliwości grillowania na takim tarasie. Należy odpowiednio przygotować przestrzeń i urządzić ją w taki sposób, by można było rozpalać grilla w środku. Oczywiście, mowa tu o grillu gazowym lub elektrycznym, który będzie w tym przypadku lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjny węglowy.

Grill na zadaszonym tarasie

Grill na zadaszonym tarasie, który zawsze się uda!

Grillowanie to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu wiosną i latem. Zapraszamy przyjaciół oraz rodzinę i w gronie najbliższych osób relaksujemy się zajadając się pysznościami z grilla. Zdarza się jednak, że w trakcie spotkania albo jeszcze przed, plany muszą zostać zmienione ze względu na pogodę. W Polsce letnia i wiosenna pogoda bywa kapryśna. Deszcze, opady, silne wiatry mogą zburzyć nasze plany. Na szczęście są rozwiązania, które zawsze są pewne. Jeśli zdecydujesz się na szklaną werandę lub taras z zadaszeniem, możesz liczyć na to, że grill się uda, nawet przy niepogodzie. System szklanych ścian przesuwnych pozwoli na lekkie uchylenie drzwi, co pozwala ulatniać się zapachom. Wspólne biesiadowanie w takich warunkach, bez względu na warunki atmosferyczne jest jeszcze przyjemniejsze!

Szklana weranda DIY: grill o każdej porze roku

Jeśli posiadasz szklaną werandę, możesz organizować grilla o każdej porze roku. W Polsce zimą trudno byłoby zaprosić znajomych na grilla “pod chmurką”. Warunki pogodowe skutecznie by to uniemożliwiły. Tymczasem, jeśli zdecydujesz się na wybudowanie szklanej werandy, możesz organizować grilla o każdej porze roku. Wystarczy, że zadbasz o to, by wewnątrz panowała odpowiednia temperatura. Do ogrzania szklanej werandy wystarczą lampy grzewcze. Wspólne biesiadowanie – nawet całonocne, zagwarantuje odpowiednie oświetlenie LED.

Zobacz także:

Zadaszenie basenowe z poliwęglanu – jak się przygotować do samodzielnej instalacji?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość