Marzy Ci się kryty taras albo przylegająca do domu, szklana weranda, na której mógłbyś przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, ale nie wiesz, jak zabrać się za jej budowę? Zastanawiasz się, na czym polega proces projektowania tej części budynku oraz jakie decyzje trzeba podjąć, by nadać jej pożądany kształt i zadaszenie tarasu i przeszklenie werandy stało się faktem? Specjalnie dla Ciebie omawiamy krok po kroku poszczególne etapy realizacji tarasów w naszej firmie. Przekonaj się, jak łatwo zrealizujesz z nami swoją wizję! Oto opis kroków, dzięki którym dowiesz się jak powstaje taras w anszej firmie.
Zanim bryła Twojego domu zyska nową formę, wzbogacając się o wymarzoną strefę wypoczynkową, musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań i zweryfikować, czy budynek, do którego ma ona przylegać posiada odpowiednie parametry. Zacznij od prymarnych ustaleń, takich jak to, po której stronie świata ma być umiejscowiony taras, pamiętając, że lokalizacja przy ścianie północnej przypadnie do gustu osobom, które nie lubią intensywnego słońca, zaś osadzenie po stronie południowej zagwarantuje użytkownikom maksymalny poziom naturalnego oświetlenia o każdej porze roku. Zdecyduj, czy interesuje Cię automatycznie rozsuwana markiza, dach tarasu z poliwęglanu czy raczej szklane panele dachowe. Pamiętaj, że zadaszenie powinno się znajdować na wysokości co najmniej 2,2 metra, a w przypadku werandy trzeba doliczyć do tego wymiary ramy oraz uwzględnić wysokość drzwi do domu (tak, by mogły swobodnie otwierać się i zamykać).
Analogicznie zastanów się na temat zabudowy tarasu: czy w wyznaczonym miejscu ma stanąć szklana weranda czy raczej odkryta – lub tylko częściowo zamknięta ściankami – konstrukcja. Przeanalizuj również, jaką wielkość chcesz nadać przyszłemu tarasowi, odwołując się do proporcji całego budynku, a także do rozmiarów i kształtu działki, na której ma on stanąć. Na końcu przemyśl szczegóły, takie jak to, czy zabudowa tarasu będzie stanowić naturalne przedłużenie pomieszczenia, przy jakim zostanie zlokalizowana, a co za tym idzie, czy będzie on posiadać transparentne przesuwane drzwi i realizować podobny design, czy przeciwnie – stworzy osobną całość. Warto również rozważyć montaż ledowego oświetlenia (uruchamianego za pomocą włącznika bądź pilota) oraz profesjonalnych lamp grzewczych, które umożliwią domownikom korzystanie z uroków werandy nawet w chłodnych miesiącach roku.
Gdy już zbierzesz niezbędne szczegóły dotyczące preferowanego przez Ciebie kształtu tarasu, umów się na spotkanie z przedstawicielami firmy Eweranda.pl. Nasi projektanci zweryfikują wszystkie otrzymane informacje i sprawdzą, w jaki sposób dostosować Twoje wymagania do warunków, w których ma powstać konstrukcja. W oparciu o zgromadzone dane, przygotują następnie najbardziej optymalną propozycję projektu i przedstawią Ci ją, odpowiadając na ewentualne pytania czy wątpliwości. Wraz z projektem otrzymasz również wycenę zlecenia.
Już wiesz, jak powstaje taras w naszej firmie, ale wciąż czujesz niedosyt detali? I na to mamy sposób.
Planując budowę tarasu w porozumieniu z naszą firmą, większość klientów poprzestaje na projektach w formie rysunku, akceptując je albo prowadząc dalsze konsultacje i przedstawiając dodatkowe sugestie. Niektórzy mają jednak trudność z przestrzennym wyobrażeniem sobie ostatecznego kształtu całego budynku dopóki nie ujrzą projektu w trzech wymiarach. Na życzenie tej części klientów, możemy stworzyć bardzo realistyczną wizualizację w postaci filmiku oraz komputerowych ilustracji, które „nałożą” projekt na aktualną bryłę budynku.
Ostatnim krokiem jest akceptacja zaproponowanego projektu. Od tego momentu nie musisz już o nic się martwić. Specjaliści z Eweranda.pl przyjadą do Ciebie w umówionym terminie, by sprawne zamontować wybraną konstrukcję i własnoręcznie podłączyć wszystkie dodatkowe elementy.
Zanim zdążysz doświadczyć niedogodności, jakie zazwyczaj towarzyszą remontom czy przebudowom, będziesz już wychylać pierwszą filiżankę kawy, podziwiając ogród z perspektywy fotela na swoim nowym tarasie. Czekamy na Twoje zlecenie!
Zobacz także: