Porady

Jak wybrać drzwi przesuwne do szklanej werandy do samodzielnego montażu?

Szklana weranda do samodzielnego montażu to obiekt, który zarówno można wybudować jako dodatek do konstrukcji domu, jak i pomyśleć o niej już na etapie powstawania domu. Nasze przeszklone werandy są tak proste w montażu, że bez problemu poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie. Stworzona w szklanej werandzie DIY strefa to doskonałe miejsce na wypoczynek. Pozwala zwiększyć przestrzeń mieszkalną w domu oraz otworzyć dom na ogród. Najlepszy efekt doświetlenia mieszkania i powiększenia przestrzeni widać, gdy zastosujemy w werandzie szklane drzwi przesuwne. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie i stylowo, a przy tym sprawia, że przebywanie w tak zabudowanej przestrzeni jest jeszcze przyjemniejsze. Jak wybrać drzwi przesuwne na werandę? Na co zwrócić uwagę? Zapraszamy na nasz mini przewodnik!

Jak wybrać drzwi przesuwne do szklanej werandy
fot. eweranda.pl

Drzwi przesuwne na szklaną werandę do samodzielnego montażu a bezpieczeństwo

Najważniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo użytkowania. Jak wybrać drzwi przesuwne, by były w pełni bezpieczne? Zwróć uwagę na to, by szyby były odpowiednio grube, a same drzwi, żeby miały solidne zamknięcie. Polecamy już 10-milimetrowe szkło hartowane, które wytrzyma również gwałtowne zmiany pogody. W takich drzwiach bez problemu można zamontować system alarmowy, jeśli tego potrzebujecie.

Drzwi przesuwne na szklaną werandę do samodzielnego montażu a bezpieczeństwo
fot. eweranda.pl

Drzwi przesuwne do szklanej werandy – izolacja cieplna i dźwiękowa

Wybierają drzwi przesuwne do szklanej werandy warto zwrócić też uwagę na termoizolację. Ma ona wpływ na komfort korzystania z werandy. Nieszczelne drzwi spowodują, że w chłodniejszych porach roku w przeszklonej werandzie będzie zimniej, a ocieplając przestrzeń będziemy musieli liczyć się z wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Rozejrzyj się za drzwiami o szynach zintegrowanych z podłożem, przy których nie ma mowy o szczelinach. Dobrze, jeśli sam montaż drzwi powierzysz fachowcom lub chociaż skonsultujesz z nimi proces ich montowania. Fachowcy wiedzą doskonale w jaki sposób to zrobić, zadbają o ścisłość zespolenia skrzydła i ramy przy zamykaniu drzwi (to na tej linii najczęściej dochodzi do powstania nieszczelności). Odpowiednio dobrane i zamontowane szyby chronią też przed hałasem.

Estetyka

Drzwi przesuwne powinny dobrze komponować się z całym budynkiem. Zwróć uwagę na ich estetykę, wysokość i szerokość, zwłaszcza jeśli myślisz o panoramicznych oknach czy drzwiach wielkoformatowych. Wielu producentów oferuje system szyb zamawianych na wymiar i pomaga klientom wyliczyć konkretne parametry oraz rozplanować poszczególne elementy, które złożą się na spójną zabudowę. Bez względu na obowiązujące trendy, nie zapominaj, że najważniejsze jest, by cała szklana weranda była zgodna z Twoimi upodobaniami – tak, żebyś mógł czerpać z niej radość.

Jak wybrać drzwi przesuwne do szklanej werandy do samodzielnego montażu?
fot. eweranda.pl

Drzwi przesuwne w szklanej werandzie DIY – system ramowy, czy bezramowy?

W kwestii estetyki najważniejszy jest wybór między systemem ramowym i bezramowym. System ramowy pozwala na stylizację tarasu w duchu śródziemnomorskim, retro czy shabby chic. Można wybierać z ogromnej oferty oklein okiennych, imitacji drewna, czy folii przypominających metaliczne lakiery. Ponadto, należy też dobrać odpowiednie klamki, uchwyty, można wzbogacić szyby o ozdobne szprosy. System bezramowy natomiast gwarantuje możliwość obserwowania przyrody bez jakichkolwiek ograniczeń zawężających horyzont. To doskonały wybór dla osób, które wolą minimalistyczny styl. Przez gładkie szkło będziemy mogli podziwiać ogród i naturę.

Przeczytaj także:

Jak połączyć płynnie werandę i salon?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość