Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Na jakie szczegóły zwracać uwagę przy montażu zadaszeń tarasów z poliwęglanu komorowego?
Na jakie szczegóły zwracać uwagę przy montażu zadaszeń tarasów z poliwęglanu komorowego?

Poliwęglan komorowy (nazywany też kanalikowym) to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych obecnie w budownictwie. Przez wzgląd na wysoką trwałość, sztywność, lekkość oraz łatwość czyszczenia, wykorzystuje się go do zadaszania ogrodów zimowych, werand i tarasów, a także do tworzenia świetlików dachowych, budowy wiat czy nawet dachów obiektów sportowych. Nic dziwnego - zadaszenie tarasu z poliwęglanu posiada naprawdę wiele zalet. Obok wspomnianej już dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy stosunkowo niewielkiej wagi, poliwęglan charakteryzuje się także odpornością na warunki atmosferyczne, wysoką przepuszczalnością światła oraz podatnością na formowanie, dzięki czemu wykonany z niego dach może mieć zarówno prosty, jak i łukowy kształt.
 

Jak udekorować taras na Święta Bożego Narodzenia? Porady i inspiracje
Jak udekorować taras na Święta Bożego Narodzenia? Porady i inspiracje

Moda na świąteczne dekorowanie tarasów i ogrodów przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych w latach 90. Z roku na rok ulega jej coraz więcej osób, dzięki czemu powroty do domu późnymi popołudniami, gdy na zewnątrz panuje już zmrok, wiążą się nieodmiennie z podziwianiem magicznych świetlnych spektakli. W takich okolicznościach łatwo poddać się świątecznemu nastrojowi oraz towarzyszącym mu myślom o kojącym relaksie z grzanym winem i korzennymi ciasteczkami w dłoni. Jeśli chcesz, by Twój taras, ogród zimowy czy szklana weranda budziły podobne emocje, a dopiero „debiutują” wśród sąsiedzkich instalacji i nie wiesz, jak stworzyć pożądany klimat, mamy dla Ciebie kilka inspirujących porad!
 

Jak przedłużyć sezon na werandzie? Sposoby ogrzewania otwartych i zamkniętych tarasów
Jak przedłużyć sezon na werandzie? Sposoby ogrzewania otwartych i zamkniętych tarasów

Nadejście jesieni zwykle staje się naturalnym zamknięciem sezonu spotkań na tarasie w gronie rodziny i przyjaciół. Niskie temperatury nie sprzyjają pozbawionemu ruchu biesiadowaniu zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych, niedogrzanych pomieszczeniach z oszklonymi ścianami. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym nie musimy żegnać się z obiadami pod chmurką czy podwieczorkami w otoczeniu kolorowych wrzosów i gasnących promieni jesiennego słońca. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych sposobów ogrzewania otwartych i zabudowanych tarasów.
 

Zadaszenie tarasu - co wybrać? Konstrukcja aluminiowa z poliwęglanem czy szklany dach z rozsuwaną markizą?
Zadaszenie tarasu - co wybrać? Konstrukcja aluminiowa z poliwęglanem czy szklany dach z rozsuwaną markizą?

Jeszcze kilka lat temu, przygotowując się do spotkania z rodziną czy przyjaciółmi na świeżym powietrzu, rozkładaliśmy w przydomowych ogrodach przeciwsłoneczne parasole lub rozpinaliśmy letnie pawilony. Dziś dużo chętniej wybieramy wspólne biesiadowanie na tarasie, który stanowi naturalne przedłużenie naszej działki, lecz jest znacznie bardziej komfortowy w użytkowaniu. By jednak mógł pełnić rolę stylowego zielonego salonu także przy niekorzystnej aurze (na przykład podczas deszczu czy dni dusznych od palącego słońca), musi posiadać odpowiednie zadaszenie. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czym zadaszyć taras, by móc czerpać z pełni możliwości, jakie oferuje, zapoznaj się z zaletami dwóch popularnych rozwiązań – dachu z aluminium i poliwęglanu oraz szklanego dachu wzbogaconego o rozsuwaną markizę!
 

Jak zagospodarować przestrzeń wokół tarasu?
Jak zagospodarować przestrzeń wokół tarasu?

Dobrze zaprojektowany taras to nie tylko dodatkowa przestrzeń wypoczynkowa, ale serce całego domu. To w nim spotykamy się z najbliższymi by wspólnie pić kawę przy pierwszych promieniach porannego słońca, odpoczywamy po pracy, przyjmujemy gości i celebrujemy ważne rodzinne uroczystości czy święta. Aby czerpać maksimum przyjemności z przebywania w tym miejscu trzeba jednak zadbać nie tylko o odpowiednie zadaszenie tarasu, jego oświetlenie i wystrój, ale także o przestrzeń go okalającą. Przedstawiamy kilka pomysłów na zagospodarowanie otoczenia, które uczynią z Twojego tarasu strefę relaksu rodem z luksusowych wnętrzarskich katalogów. Zanim wybierzesz którąś z poniższych opcji, przeanalizuj, w jakim stylu jest utrzymany Twój taras z poliwęglanu, ogród zimowy czy też szklana weranda. Ustalenie motywu przewodniego ułatwi dobór optymalnie dopasowanych elementów i pozwoli zaaranżować spójną, efektowną przestrzeń.
 

strona 1 z 6