Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Zadbaj o bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych - próg zero
Zadbaj o bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych - próg zero

Niewiele osób zwraca uwagę na komfort użytkowania tarasu związany z rodzajem zastosowanego przejścia między wnętrzem domu a częścią rekreacyjną. Tymczasem ten drobny element może mieć niebagatelne znaczenie dla przyszłego bezpieczeństwa korzystających z tarasu domowników. Co o tym przesądza?
 

Jak powstaje taras? Przebieg procesu – od zamówienia do odbioru pod klucz
Jak powstaje taras? Przebieg procesu – od zamówienia do odbioru pod klucz

Marzy Ci się kryty taras albo przylegająca do domu, szklana weranda, na której mógłbyś przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, ale nie wiesz, jak zabrać się za jej budowę? Zastanawiasz się, na czym polega proces projektowania tej części budynku oraz jakie decyzje trzeba podjąć, by nadać jej pożądany kształt? Specjalnie dla Ciebie omawiamy krok po kroku poszczególne etapy realizacji tarasów w naszej firmie. Przekonaj się, jak łatwo zrealizujesz z nami swoją wizję!
 

Ekologiczny przeszklony taras  - czy to możliwe?
Ekologiczny przeszklony taras - czy to możliwe?

Coraz więcej właścicieli tarasów decyduje się na ich zabudowę. Nic dziwnego – szklana weranda posiada wiele zalet, o których nie można mówić w przypadku otwartych altan, zdanych na łaskę bądź niełaskę zmiennych warunków atmosferycznych. Przede wszystkim jednak takie rozwiązanie idzie w parze z modną i wartą naśladowania filozofią ekologicznego życia, zgodnego z cyklem natury. Co o tym przesądza?
 

Zabudowa tarasu w systemie ramowym czy bezramowym? Co wybrać?
Zabudowa tarasu w systemie ramowym czy bezramowym? Co wybrać?

Zabudowany taras to dziś nieodzowna część domu z ogrodem pomyślanego jako przytulna, rodzinna przystań. Pozwala cieszyć się pięknem natury i relaksować wśród zieleni niezależnie od aury, temperatury czy pory roku, a jednocześnie osłania dodatkowo część mieszkalną, zmniejszając straty cieplne w zimnych miesiącach roku. Wybierając system ścian przesuwnych i zadaszenie na taras, musimy jednak podjąć wiele trudnych decyzji, dotyczących wielkości pomieszczenia, rodzaju wykorzystywanych materiałów, a przede wszystkim ostatecznego designu całej konstrukcji. Jedną z najczęściej podnoszonych kwestii staje się to, czy zdecydować się na gładkie, niczym nieprzedzielone tafle szkła, czy raczej postawić na drzwi przesuwne, ujęte w drewniane lub aluminiowe ramy. Jeśli i ty masz co do tego wątpliwości, poznaj mocne strony każdego z tych rozwiązań!
 

Przyjemny i nowoczesny taras – to nie tylko grill!
Przyjemny i nowoczesny taras – to nie tylko grill!

Dodatkowa przestrzeń, jaką daje nam taras lub weranda, nie może pójść na marne. A samo wstawienie tam foteli może właśnie oznaczać niewykorzystanie potencjału tej jakże atrakcyjnej części naszego domu. Wszystko zależy oczywiście od wielkości domowej przybudówki, która najlepiej, jeśli stanie się naturalnym przedłużeniem naszego salonu i nie będzie mniejsza niż 12 m kw. Symboliczne przestrzenie ograniczą nas wyłącznie do czytania książki czy porannej kawy bliżej natury – czego oczywiście nie negujemy. Jeśli jednak jesteś osobą lubiącą wszelkie aktywności, a twój taras ma wymagane wymiary, mamy dla ciebie moc propozycji. Dopiero decydujesz się na zadaszenie tarasu albo jesteś w trakcie wyboru werandy? Tym bardziej przeanalizuj poniższe pomysły. Musisz bowiem urządzić nowe miejsce tak, aby czerpać z niego maksimum przyjemności!
 

strona 1 z 4