Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Konserwacja zadaszenia szklanej werandy
Konserwacja zadaszenia szklanej werandy

Szklana weranda to miejsce odpoczynku, strefa relaksu i własne domowe “zen”. Dobrze jest więc odpowiednio o nią zadbać, żeby jak najdłużej mogła nam służyć. Gdy myślimy o konserwacji przede wszystkim przychodzi nam na myśl wnętrze werandy oraz konstrukcja. Tymczasem równie ważna jest odpowiednia konserwacja zadaszenia szklanej werandy. Tylko pamiętając i regularnie pielęgnując wszystkie elementy szklanej werandy, jesteśmy w stanie maksymalnie przedłużyć jej żywotność.
 

Trendy na lato 2021 - dużo zieleni, przeszklone werandy i piękny taras
Trendy na lato 2021 - dużo zieleni, przeszklone werandy i piękny taras

Pandemia pokazała nam, jak bardzo istotnym jest posiadanie własnej zielonej przestrzeni - ogrodu, tarasu albo chociaż niewielkiego, ale zadbanego balkonu w bloku. W 2021 wciąż tworzymy swoje małe oazy spokoju, a robimy to według panujących trendów. Przeszklone werandy, zadaszenie tarasu i mnóstwo zieleni - te trendy zostają z nami z 2020 roku i pewnie nieprędko odejdą. Co jeszcze jest modne i pożądane w projektowaniu ogrodów?

Drewno na taras. Jakie deski sprawdzą się najlepiej do jego wykończenia?
Drewno na taras. Jakie deski sprawdzą się najlepiej do jego wykończenia?

Na fali docierających do nas inspiracji stylem śródziemnomorskim, tarasy z dachem z poliwęglanu lub szklane werandy chętnie bywają wykończone drewnem. Zwykle jest to drewniana podłoga, choć można sięgnąć po inne elementy aranżacyjne wykonane z drewna. Nic dziwnego – drewno to budulec ekologiczny, przyjemny w dotyku (jest ciepłe, ale nie nagrzewa się w słońcu) i naprawdę ładny. Jeśli i ty jesteś zainteresowany budową tarasu wykończonego drewnem i chcesz się upewnić, który gatunek drzewa sprawdzi się najlepiej oraz jakie parametry desek tarasowych okazują się w praktyce najbardziej optymalne, skorzystaj z naszych wskazówek popartych wieloletnim doświadczeniem.
 

Jaki ogród zimowy wybrać – sezonowy czy całoroczny?
Jaki ogród zimowy wybrać – sezonowy czy całoroczny?

Ogrody zimowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego – reprezentacyjny taras z zadaszeniem z poliwęglanu lub szkła jest nie tylko oryginalną ozdobą bryły budynku, ale także atrakcyjną przestrzenią wypoczynkową dla domowników i gości. Jeśli i ty zastanawiasz się nad jego wybudowaniem już na etapie planowania domu, rozważ czy ma on być rodzajem zabudowanego tarasu, wykorzystywanego jako miejsce wakacyjnych spotkań przy kawie i lodach, czy raczej spójną częścią mieszkania, służącą do codziennego użytku. Od przeznaczenia zimowego ogrodu będzie bowiem zależeć technologia jego budowy oraz późniejsze wyposażenie. Aby ułatwić ci dokonanie wyboru, przedstawiamy różnice między sezonowym a całorocznym ogrodem zimowym, naświetlając wady i zalety każdego z nich.
 

Betonowe płyty na taras – rodzaje, wymiary i sposoby impregnacji
Betonowe płyty na taras – rodzaje, wymiary i sposoby impregnacji

Z roku na rok beton cieszy się coraz większym uznaniem branży designu. Przestajemy myśleć o nim wyłącznie jako o materiale bazowym, służącym do tworzenia szarych prostych form. Producenci betonowych płyt oferują teraz klientom szeroką gamę kolorów, kształtów, faktur i wykończeń. Jeśli więc planujesz budowę zlokalizowanego w podcieniu wypoczynkowego kącika, sezonowego ogrodu zimowego, szklanej werandy, oranżerii albo tarasu z zadaszeniem z poliwęglanu, a konstrukcja ta ma być częścią budynku o nowoczesnej bryle, wykonaj jego nawierzchnię z betonu!

To rozwiązanie doskonale wpisze się zwłaszcza w surowy styl budownictwa zapożyczony ze Skandynawii. Będzie przy tym tańsze, a niejednokrotnie też bardziej praktyczne niż posadzki z naturalnego kamienia.
 

strona 1 z 9