Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Drewno na taras. Jakie deski sprawdzą się najlepiej do jego wykończenia?
Drewno na taras. Jakie deski sprawdzą się najlepiej do jego wykończenia?

Na fali docierających do nas inspiracji stylem śródziemnomorskim, tarasy z dachem z poliwęglanu lub szklane werandy chętnie bywają wykończone drewnem. Zwykle jest to drewniana podłoga, choć można sięgnąć po inne elementy aranżacyjne wykonane z drewna. Nic dziwnego – drewno to budulec ekologiczny, przyjemny w dotyku (jest ciepłe, ale nie nagrzewa się w słońcu) i naprawdę ładny. Jeśli i ty jesteś zainteresowany budową tarasu wykończonego drewnem i chcesz się upewnić, który gatunek drzewa sprawdzi się najlepiej oraz jakie parametry desek tarasowych okazują się w praktyce najbardziej optymalne, skorzystaj z naszych wskazówek popartych wieloletnim doświadczeniem.
 

Jaki ogród zimowy wybrać – sezonowy czy całoroczny?
Jaki ogród zimowy wybrać – sezonowy czy całoroczny?

Ogrody zimowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic dziwnego – reprezentacyjny taras z zadaszeniem z poliwęglanu lub szkła jest nie tylko oryginalną ozdobą bryły budynku, ale także atrakcyjną przestrzenią wypoczynkową dla domowników i gości. Jeśli i ty zastanawiasz się nad jego wybudowaniem już na etapie planowania domu, rozważ czy ma on być rodzajem zabudowanego tarasu, wykorzystywanego jako miejsce wakacyjnych spotkań przy kawie i lodach, czy raczej spójną częścią mieszkania, służącą do codziennego użytku. Od przeznaczenia zimowego ogrodu będzie bowiem zależeć technologia jego budowy oraz późniejsze wyposażenie. Aby ułatwić ci dokonanie wyboru, przedstawiamy różnice między sezonowym a całorocznym ogrodem zimowym, naświetlając wady i zalety każdego z nich.
 

Betonowe płyty na taras – rodzaje, wymiary i sposoby impregnacji
Betonowe płyty na taras – rodzaje, wymiary i sposoby impregnacji

Z roku na rok beton cieszy się coraz większym uznaniem branży designu. Przestajemy myśleć o nim wyłącznie jako o materiale bazowym, służącym do tworzenia szarych prostych form. Producenci betonowych płyt oferują teraz klientom szeroką gamę kolorów, kształtów, faktur i wykończeń. Jeśli więc planujesz budowę zlokalizowanego w podcieniu wypoczynkowego kącika, sezonowego ogrodu zimowego, szklanej werandy, oranżerii albo tarasu z zadaszeniem z poliwęglanu, a konstrukcja ta ma być częścią budynku o nowoczesnej bryle, wykonaj jego nawierzchnię z betonu!

To rozwiązanie doskonale wpisze się zwłaszcza w surowy styl budownictwa zapożyczony ze Skandynawii. Będzie przy tym tańsze, a niejednokrotnie też bardziej praktyczne niż posadzki z naturalnego kamienia.
 

Rodzaje tarasów w zależności od ich usytuowania w bryle domu
Rodzaje tarasów w zależności od ich usytuowania w bryle domu

Jeżeli marzysz o tarasie, który byłby ważną częścią twojego domu i ulubioną strefą wypoczynkową całej rodziny, powinieneś zaplanować jego formę i położenie już na etapie projektowania budynku. Kształt bryły domu przesądzi bowiem o możliwościach usytuowania tej części relaksacyjnej, jej wielkości oraz sposobie połączenia z ogrodem, a także o opcjach zabudowy tarasu czy jego zadaszenia. Zastanów się więc, czy interesuje cię szklana weranda, taras z zadaszeniem z poliwęglanu, oranżeria czy też otwarta przestrzeń, osłonięta wyłącznie markizą lub ramionami domu i wybierz projekt, który najlepiej spełni twoje oczekiwania. Przedstawiamy 7 najczęściej spotykanych rodzajów tarasów

Jak urządzić taras w stylu śródziemnomorskim?
Jak urządzić taras w stylu śródziemnomorskim?

Śródziemnomorskie tarasy, jak mało które domowe przystanie, kojarzą się z leniwym, beztroskim wypoczynkiem i długimi letnimi dniami, spędzanymi pod południowym słońcem. Jeśli więc marzysz o strefie relaksacyjnej, w jakiej bez trudu przywołasz szczęśliwe wspomnienia z wakacji nie tylko w środku lata, odtwórz ich klimat, aranżując odpowiednio swój taras z poliwęglanu, werandę lub balkon. Oto kilka wskazówek, jak wykreować miejsce wycięte z pocztówek z gorącej Hiszpanii, Grecji czy Prowansji!
 

strona 1 z 9