Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Jak urządzić werandę w stylu amerykańskim? Ponadczasowa aranżacja rodem ze szklanego ekranu
Jak urządzić werandę w stylu amerykańskim? Ponadczasowa aranżacja rodem ze szklanego ekranu

Drewniana, rzadziej szklana weranda to konstrukcja, którą możemy podziwiać niemal w każdym amerykańskim filmie. Prawie wszystkie budynki mieszkalne w Stanach Zjednoczonych - od szeregowych domów z ogródkami na przedmieściach, przez wiejskie chatki i letniskowe domki przy plaży, aż po eleganckie dworki i wielkie rezydencje - posiadają tę charakterystyczną konstrukcję, stworzoną z myślą o wypoczynku w gronie rodziny lub przyjaciół. Oglądając romantyczne komedie, musicale czy biografie, nieodmiennie zachwycamy się więc urodzinowymi biesiadami na świeżym powietrzu, wesołymi weekendowymi brunchami czy grillowymi spotkaniami przy stole obok porośniętych bluszczem pergoli i pragniemy śnić własny amerykański sen. Na szczęście teraz przy odrobinie wysiłku i fantazji można odtworzyć niezapomniany sielski klimat w swoim domu. Podpowiadamy, jak to zrobić.
 

Czy budowa oranżerii wymaga pozwolenia? Przepisy prawa i wskazania orzecznictwa sądowego
Czy budowa oranżerii wymaga pozwolenia? Przepisy prawa i wskazania orzecznictwa sądowego

Wypoczynkowy ogród zimowy czy szklana oranżeria z tropikalnymi roślinami w donicach to pomieszczenia, które najczęściej nie są uwzględniane w pierwotnych projektach domów, lecz zostają dobudowane później, gdy domownicy odczują potrzebę powiększenia swojej przestrzeni rekreacyjnej. Budowa dodatkowego przydomowego obiektu nastręcza jednak rozmaitych wątpliwości o charakterze prawnym. W końcu to przedsięwzięcie większe niż popularna budowa zadaszenia tarasu. Jakie pozwolenia są w tej sytuacji wymagane i gdzie powinniśmy się o nie ubiegać? Przywołujemy odpowiednie przepisy prawa i wskazania orzecznictwa sądowego.
 

Jak wyczyścić taras po zimie?
Jak wyczyścić taras po zimie?

Nawet nowoczesne zadaszenie tarasu nie jest w stanie w pełni uchronić jego niezabudowanej bocznymi ścianami powierzchni przed skutkami niskich temperatur i zimowych opadów. Niezależnie od tego, czy Twoja wypoczynkowa przestrzeń jest wyłożona płytkami, kamieniem naturalnym, czy też drewnem, przygotowanie jej do nowego sezonu będzie wymagać sprzątania i odpowiedniej renowacji. W tym krótkim poradniku znajdziesz instrukcje, w jaki sposób przeprowadzić niezbędne zabiegi pielęgnacyjne i doczyścić nawet najbardziej problematyczne strefy podłogowe tarasu, balkonu oraz werandy.
 

Wszystko, co musisz wiedzieć o markizach tarasowych
Wszystko, co musisz wiedzieć o markizach tarasowych

Jeszcze kilka lat temu markizy widywało się głównie nad witrynami sklepów lub w letnich ogródkach barów i kawiarni. Dziś to popularne i modne zadaszenie tarasu, które w sezonie pozwala bez ograniczeń korzystać z dobrodziejstw świeżego powietrza albo sprawia, że szklana weranda staje się bardziej przyjaznym miejscem, ponieważ skutecznie obniża temperaturę w jej wnętrzu. Jeżeli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojego tarasu czy balkonu w tę funkcjonalną, dekoracyjną osłonę albo chcesz dodatkowo przysłaniać nią przezroczysty dach tarasu, sprawdź, na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy jej wyborze i poznaj właściwe sposoby konserwacji!
 

Czym wyłożyć taras?
Czym wyłożyć taras?

Jednym z najczęściej pojawiających się dylematów podczas budowy tarasu jest dobór materiału na jego nawierzchnię. Nawet nowoczesne zadaszenie tarasu nie jest w stanie w pełni ochronić jego podłogi przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, dlatego musimy zatroszczyć się o to, by wybierane przez nas tworzywo było mrozoodporne, nienasiąkliwe i wytrzymałe na ścieranie, a jednocześnie antypoślizgowe. Wielość dostępnych na rynku materiałów nie ułatwia podjęcia decyzji, dlatego warto zapoznać się z właściwościami każdego z nich i wybrać ten, którego cechy będą najbardziej odpowiadać naszej wizji przydomowej przestrzeni wypoczynkowej!
 

strona 1 z 7