Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Rośliny zimozielone wokół tarasu
Rośliny zimozielone wokół tarasu

Kiedy jesień chyli się ku końcowi, a rankami pojawiają się pierwsze przymrozki krajobraz wokół nas diametralnie się zmienia. Nagle otoczenie jawi nam się w szaroburych kolorach i zaczynamy tęsknić za nieco bogatszą paletą barw. W komfortowej sytuacji są właściciele ogrodów tradycyjnych bądź zimowych. Mogą oni bowiem zasadzić rośliny zimozielone, które ożywią zimowy pejzaż. Warto je zasadzić wokół szklanej werandy, w której możemy przebywać także zimą. Jeśli zaś posiadasz tylko zadaszony taras, to możesz postawić zimozielone rośliny w donicach - tak, by tworzyły swoisty azyl.
Dowiedz się, co zasadzić lub postawić w donicach, by w surowe, mroźne dni Twój taras wyglądał jak oaza pośród białej pustyni. 
 

Najczęściej popełniane błędy przy budowie tarasów
Najczęściej popełniane błędy przy budowie tarasów

Budowa werandy czy przydomowego tarasu nie zawsze przebiega zgodnie z naszymi wyobrażeniami i wstępnymi założeniami. Zdarza się, że na którymś z etapów montażu popełniamy błąd, który w konsekwencji przyczynia się do przedwczesnego niszczenia budowli i zmusza nas do przeprowadzenia kosztownego remontu. Podpowiadamy, jak ustrzec się przed podobnymi pomyłkami, by przez długie lata cieszyć się posiadaniem solidnego i funkcjonalnego tarasu!
 

Na jakie szczegóły zwracać uwagę przy montażu zadaszeń tarasów z poliwęglanu komorowego?
Na jakie szczegóły zwracać uwagę przy montażu zadaszeń tarasów z poliwęglanu komorowego?

Poliwęglan komorowy (nazywany też kanalikowym) to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych obecnie w budownictwie. Przez wzgląd na wysoką trwałość, sztywność, lekkość oraz łatwość czyszczenia, wykorzystuje się go do zadaszania ogrodów zimowych, werand i tarasów, a także do tworzenia świetlików dachowych, budowy wiat czy nawet dachów obiektów sportowych. Nic dziwnego - zadaszenie tarasu z poliwęglanu posiada naprawdę wiele zalet. Obok wspomnianej już dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy stosunkowo niewielkiej wagi, poliwęglan charakteryzuje się także odpornością na warunki atmosferyczne, wysoką przepuszczalnością światła oraz podatnością na formowanie, dzięki czemu wykonany z niego dach może mieć zarówno prosty, jak i łukowy kształt.
 

Jak udekorować taras na Święta Bożego Narodzenia? Porady i inspiracje
Jak udekorować taras na Święta Bożego Narodzenia? Porady i inspiracje

Moda na świąteczne dekorowanie tarasów i ogrodów przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych w latach 90. Z roku na rok ulega jej coraz więcej osób, dzięki czemu powroty do domu późnymi popołudniami, gdy na zewnątrz panuje już zmrok, wiążą się nieodmiennie z podziwianiem magicznych świetlnych spektakli. W takich okolicznościach łatwo poddać się świątecznemu nastrojowi oraz towarzyszącym mu myślom o kojącym relaksie z grzanym winem i korzennymi ciasteczkami w dłoni. Jeśli chcesz, by Twój taras, ogród zimowy czy szklana weranda budziły podobne emocje, a dopiero „debiutują” wśród sąsiedzkich instalacji i nie wiesz, jak stworzyć pożądany klimat, mamy dla Ciebie kilka inspirujących porad!
 

Jak przedłużyć sezon na werandzie? Sposoby ogrzewania otwartych i zamkniętych tarasów
Jak przedłużyć sezon na werandzie? Sposoby ogrzewania otwartych i zamkniętych tarasów

Nadejście jesieni zwykle staje się naturalnym zamknięciem sezonu spotkań na tarasie w gronie rodziny i przyjaciół. Niskie temperatury nie sprzyjają pozbawionemu ruchu biesiadowaniu zarówno na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych, niedogrzanych pomieszczeniach z oszklonymi ścianami. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym nie musimy żegnać się z obiadami pod chmurką czy podwieczorkami w otoczeniu kolorowych wrzosów i gasnących promieni jesiennego słońca. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych sposobów ogrzewania otwartych i zabudowanych tarasów.