Skocz do zawartości
TWÓJ KOSZYK
0,00PLN

Porady

Otwierane czy przesuwne drzwi tarasowe – jakie warto wybrać?
Otwierane czy przesuwne drzwi tarasowe – jakie warto wybrać?

Przygotowując projekt domowej przestrzeni relaksacyjnej, musimy dokładnie przeanalizować jego poszczególne elementy. W pierwszej kolejności zastanawiamy się oczywiście, czy do bryły naszego domu będzie pasować częściowo zabudowany taras, szklana weranda, czy raczej ogród zimowy. Następnie wybieramy materiał na zadaszenie tarasu, jego ściany i drzwi. Wreszcie, staramy się doprecyzować niepozorne szczegóły, które podczas późniejszego użytkowania mogą mieć niebagatelny wpływ na komfort domowników. Jednym z takich aspektów jest sposób, w jaki będą się otwierać drzwi tarasowe. Do wyboru mamy dwa warianty: tradycyjny i przesuwny. Na który z nich lepiej postawić?
 

Zadbaj o bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych - próg zero
Zadbaj o bezpieczeństwo drzwi tarasowych i balkonowych - próg zero

Niewiele osób zwraca uwagę na komfort użytkowania tarasu związany z rodzajem zastosowanego przejścia między wnętrzem domu a częścią rekreacyjną. Tymczasem ten drobny element może mieć niebagatelne znaczenie dla przyszłego bezpieczeństwa korzystających z tarasu domowników. Co o tym przesądza?
 

Jak powstaje taras? Przebieg procesu – od zamówienia do odbioru pod klucz
Jak powstaje taras? Przebieg procesu – od zamówienia do odbioru pod klucz

Marzy Ci się kryty taras albo przylegająca do domu, szklana weranda, na której mógłbyś przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, ale nie wiesz, jak zabrać się za jej budowę? Zastanawiasz się, na czym polega proces projektowania tej części budynku oraz jakie decyzje trzeba podjąć, by nadać jej pożądany kształt? Specjalnie dla Ciebie omawiamy krok po kroku poszczególne etapy realizacji tarasów w naszej firmie. Przekonaj się, jak łatwo zrealizujesz z nami swoją wizję!
 

Ekologiczny przeszklony taras  - czy to możliwe?
Ekologiczny przeszklony taras - czy to możliwe?

Coraz więcej właścicieli tarasów decyduje się na ich zabudowę. Nic dziwnego – szklana weranda posiada wiele zalet, o których nie można mówić w przypadku otwartych altan, zdanych na łaskę bądź niełaskę zmiennych warunków atmosferycznych. Przede wszystkim jednak takie rozwiązanie idzie w parze z modną i wartą naśladowania filozofią ekologicznego życia, zgodnego z cyklem natury. Co o tym przesądza?
 

Zabudowa tarasu w systemie ramowym czy bezramowym? Co wybrać?
Zabudowa tarasu w systemie ramowym czy bezramowym? Co wybrać?

Zabudowany taras to dziś nieodzowna część domu z ogrodem pomyślanego jako przytulna, rodzinna przystań. Pozwala cieszyć się pięknem natury i relaksować wśród zieleni niezależnie od aury, temperatury czy pory roku, a jednocześnie osłania dodatkowo część mieszkalną, zmniejszając straty cieplne w zimnych miesiącach roku. Wybierając system ścian przesuwnych i zadaszenie na taras, musimy jednak podjąć wiele trudnych decyzji, dotyczących wielkości pomieszczenia, rodzaju wykorzystywanych materiałów, a przede wszystkim ostatecznego designu całej konstrukcji. Jedną z najczęściej podnoszonych kwestii staje się to, czy zdecydować się na gładkie, niczym nieprzedzielone tafle szkła, czy raczej postawić na drzwi przesuwne, ujęte w drewniane lub aluminiowe ramy. Jeśli i ty masz co do tego wątpliwości, poznaj mocne strony każdego z tych rozwiązań!