Porady

Nowoczesny przeszklony taras – to nie tylko grill!

Dodatkowa przestrzeń, jaką daje nam taras lub weranda, nie może pójść na marne. A samo wstawienie tam foteli może właśnie oznaczać niewykorzystanie potencjału tej jakże atrakcyjnej części naszego domu. Wszystko zależy oczywiście od wielkości domowej przybudówki, która najlepiej, jeśli stanie się naturalnym przedłużeniem naszego salonu i nie będzie mniejsza niż 12 m kw. Symboliczne przestrzenie ograniczą nas wyłącznie do czytania książki czy porannej kawy bliżej natury – czego oczywiście nie negujemy. Jeśli jednak jesteś osobą lubiącą wszelkie aktywności, a twój taras ma wymagane wymiary, mamy dla ciebie moc propozycji. Dopiero decydujesz się na zadaszenie tarasu albo jesteś w trakcie wyboru werandy? Tym bardziej przeanalizuj poniższe pomysły. Musisz bowiem urządzić nowe miejsce tak, aby czerpać z niego maksimum przyjemności! Oto pomysły na przeszklony taras.

Przyjemny i nowoczesny przeszklony taras – to nie tylko grill!

Przeszklony taras z przesuwnymi szybami – to idealne miejsce na grilla

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych jest wspólne grillowanie. I oczywiście ten miły relaks sprawdzi się również u ciebie przed domem – pod warunkiem, że zdecydujesz się na zadaszenie tarasu. To umożliwi zrobienie grilla mimo niepogody. Jeśli chcesz urządzić barbecie również zimą, gdy temperatury nie pozwalają na siedzenie na tarasie – zdecyduj się na werandę. System szklanych ścian przesuwnych pozwoli na lekkie uchylenie drzwi, abyście do końca nie przesiąkli grillową atmosferą. Do jej ogrzania wystarczą za to ustawione na werandzie lampy grzewcze. Oczywiście na takich przestrzeniach wybieramy grill elektryczny. A wspólne biesiadowanie – nawet całonocne, zagwarantuje odpowiednie oświetlenie LED. Tak stworzone warunki pozwolą również na inne aktywności.

Joga przez 365 dni z pięknym widokiem – dzięki przeszklonym ścianom

Przeszklony taras da ci możliwość treningu bliżej natury przez cały okrągły rok. Szklane ściany oddające widok na krajobraz pomogą ci się dodatkowo zrelaksować. W takich warunkach najlepiej sprawdza się ćwiczenie jogi. Poszczególne figury nie wymagają bowiem dużej przestrzeni. Liczy się za to skupienie i pełne rozluźnienie. Miejsce do tego typu treningu najlepiej zaaranżować na tarasie w stylu azjatyckim, który stworzy odpowiedni klimat, a mata do ćwiczeń będzie wręcz integralną częścią wystroju. Deski z drewna bangikari, bambusowe parawany czy charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu rośliny to jedna z aranżacyjnych propozycji.

Wieczorek taneczny – dodaj koniecznie atrakcyjne ledowe oświetlenie

Lubisz tańczyć? Jeśli tak – możesz urządzić na tarasie wieczorek taneczny. Oczywiście dla kilku par lub tylko dla domowników. Szklana weranda z odpowiednim oświetleniem LED stworzą odpowiedni klimat, a deski antypoślizgowe zapewnią bezpieczeństwo. Musisz jednak pomyśleć o tym, zanim zostanie ona dobudowana do twojego domu, a także zanim umeblujesz przestrzeń. Meble bowiem nie mogą stać na całym tarasie, a pod ścianami. Ewentualnie zdecyduj się na takie, które łatwo i szybko – na wypadek wieczorku, przestawisz.

Degustacja win – wyczaruj włoską atmosferę w ogrodzie

Na pewno wśród znajomych masz kilku miłośników wina, a może sam się do nich zaliczasz? Jeśli tak – degustacja trunku na tarasie to ciekawy pomysł na oryginalną rozrywkę w przyjaznym gronie. Najpierw doradźcie się sommeliera, które wina sprostają waszym preferencjom, a które mogą was jeszcze pozytywnie zaskoczyć, przygotujcie przekąski i spędźcie miło wieczór. Pamiętajcie jednak, że podobnie jak do tej, tak i do innych kulinarnych atrakcji przydałby się jadalniany stół z krzesłami albo wygodny zestaw wypoczynkowy. Wonne włoskie zioła zasadzone w donicach nadadzą degustacji dodatkowego klimatu. Poczujesz się jak w regionie Chianti!

Kreatywne zabawy z dzieckiem  – podpatruj naturę przez przeszklone ściany werandy

Szklana weranda sprawi, że również twoje dziecko będzie bliżej natury przez cały rok. Zamiast grać na komputerze, może spędzać czas w kąciku zabaw, który zaaranżujesz mu na werandzie. Ale wystarczy też stolik i wygodne siedzenia. Jednym z kreatywnych pomysłów może być wspólne zrobienie zielnika, do którego wykorzystacie zioła z własnego ogrodu, od którego dzielić was będą tylko rozsuwane szklane drzwi. Gałązki wklejacie do zeszytu i podpisujecie, opisując dodatkowo warunki, w jakich roślina rozkwita, co łatwo dostrzec przez okno.

Planszówki ze znajomymi – możliwe także zimą dzięki ogrzewaniu werandy

Kolejny pomysł na relaks w gronie znajomych i rodziny to planszówki, niezwykle popularna forma rozrywki. Po przygotowaniu przekąsek, usiądźcie wygodnie albo przy jadalnianym stole, albo na podłodze  – o ile pozwala na to aranżacja tarasu. Wystarczą wygodne poduchy, ciepły dywan lub … specjalne meble, które sprawią, że siedzenie na ziemi będzie komfortowe. Zabudowana weranda oraz lampa grzewcza umożliwiają taką rozrywkę również zimą.

Romantyczny wieczór na werandzie, które zapewni nastrojowe przyciemnione oświetlenie

I w końcu – czas tylko dla was. Bez względu na staż, wszystkie pary powinny przynajmniej raz na jakiś czas wychodzić do kina, czy na romantyczną kolację – a nawet urządzać ją u siebie. Już wspólne gotowanie zbliża ludzi. Gdy jedzenie będzie już gotowe, warto jednak przenieść się do romantycznej scenerii. Siedzenie w kuchni czy w salonie przed telewizorem – z randką niewiele ma bowiem wspólnego. Inaczej sprawdzi się szklana weranda, która zapewnia piękne widoki, a także intymną atmosferę – wystarczy zamontować oświetlenie LED z możliwością przyciemniania na pilota. Zbudują ją również lampiony i kwiaty, których na werandzie zabraknąć nie może również na co dzień.

Zobacz także:

Zadaszenie basenowe z poliwęglanu – jak się przygotować do samodzielnej instalacji?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość