Porady

Szklana weranda DIY: jak przygotować ją na jesień i zimę?

Szklana weranda do samodzielnego montażu to doskonała inwestycja dla wszystkich, którzy chcą stworzyć swoją prywatny azyl, świątynie relaksu. To idealne miejsce do tego, by odpocząć po długim i ciężkim dniu. Warto wiedzieć, jak przygotować szklaną werandę na jesień i zimę, by można było jak najdłużej cieszyć się jego funkcjonalnością. Bardzo ważna jest odpowiednia konserwacja i porządki, które pozwolą Ci utrzymać ogród zimowy w doskonałym stanie. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym bez problemu samodzielnie przygotujesz swoją zabudowaną werandę na chłodniejszą część roku.

Szklana weranda do samodzielnego montażu: jak przygotować ją na jesień i zimę
fot. eweranda.pl

Szklana weranda – miejsce do całorocznego odpoczynku

Wiele osób jest przekonanych, że przeszklona weranda to miejsce, w którym możemy spędzać czas wyłącznie latem. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ odpowiednio przygotowana szklana weranda może pełnić funkcję ogrodu zimowego, a my możemy spędzać czas bliżej natury również w chłodniejszej porze roku. Jeśli chcemy, by nasza szklana weranda była miejscem, w którym możemy odpocząć nawet jesienią i zimą, warto pomyśleć nad odpowiednim ogrzewaniem.

Jesień, czyli czas na porządki!

Szklana weranda nie wymaga od nas częstej konserwacje, ale warto 2-3 razy w roku zrobić generalne porządki. Na co dzień należy jedynie pamiętać o regularnym myciu szyb, by cieszyć się pięknym widokiem. Początek jesieni to idealny moment na generalne porządki. Zacznij od umycia zadaszenia ze szkła lub poliwęglanu, a następnie profili i tafli szkła tworzących system szyb przesuwnych.

Szklana weranda DIY: jak przygotować ją na jesień i zimę?
fot. freepik

Szklana weranda DIY jesienią i zimą – jak ją wyposażyć?

Przed jesienno-zimowym sezonem, pomyśl, jaką funkcję ma spełniać przeszklona weranda w tym czasie. To ważne, bo łatwiej będzie Ci zaplanować wyposażenie. Najczęściej nasi klienci decydują się na to, by szklana weranda do samodzielnego montażu służyła im jako miejsce do wypoczynku. Wiele osób aranżuje w niej kącik do czytania, czy stół do wspólnego spożywania posiłków z rodziną. Niektórzy decydują się na mniej popularne rozwiązania organizując w ogrodzie zimowym np. prywatną siłownię. Najważniejsze jest to, żeby przed urządzeniem tego miejsca zastanowić się czego od niego oczekujesz i jakie otoczenie w pełni Cię usatysfakcjonuje. Później pomyśl, czy potrzebujesz nowych sprzętów, dodatków. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, pomyśl o tym, żeby o każdej porze roku nieco inaczej zaaranżować swój ogród zimowy. Dekoracje adekwatne do każdej pory roku mogą wprowadzić jeszcze przyjemniejszy klimat.

Oranżeria w szklanej werandzie do samodzielnego montażu

Wielu naszych klientów decyduje się na urządzenie w swojej szklanej werandzie prawdziwej oranżerii. Nie wszystkie rośliny jednak będą miały sprzyjające warunki w takiej przestrzeni. Na okres jesienno-zimowy możesz przenieść do szklanej werandy wiele roślin, które do tej pory dawały sobie radę na zewnątrz, ale jesień i zima nie jest dla nich łaskawa. Do środka należy zabrać wszystkie rośliny wrażliwe na niską temperaturę. Do takich roślin należą m.in. oleander, agapant, agawy, fuksje, wawrzyny, rośliny cytrusowe, palmy. Posiadanie roślin w ogrodzie zimowym to również korzyść dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Pochłaniają one dwutlenek węgla i zanieczyszczenia oraz pomagają utrzymać we wnętrzach optymalną wilgotność powietrza.

W tak przygotowanej przestrzeni będzie bardzo przyjemnie spędzać czas, gdy na zewnątrz będzie panowała jesienna lub zimowa aura.

Zobacz także:

Szklana weranda DIY: jak ją ogrzewać, żeby… nie zbankrutować?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość