Porady

Trendy 2022 – wnętrza, ogród, weranda do samodzielnego montażu. Co będzie modne w tym roku?

2022 to kolejny rok, w którym doceniamy nasze małe “oazy spokoju”, czyli prawdziwe przydomowe strefy relaksu. Weranda do samodzielnego montażu, ogród zimowy, oranżeria – to miejsca, które każdy zapragnie mieć przy swoim domu. Nic dziwnego, zależy nam na tym, by odpoczynek nie był uzależniony od warunków pogodowych, a takie pomieszczenia nam w tym pomagają. W 2022 pojawiło się mnóstwo nowych trendów, które wyznaczają kierunek aranżacji przeszklonych werand i ogrodów zimowych wraz z ich otoczeniem. Zebraliśmy dla Was najważniejsze trendy tego roku.

Trendy 2022 - wnętrza, ogród, weranda do samodzielnego montażu

Weranda do samodzielnego montażu

Coraz więcej osób, które zamieszkują domy, zwłaszcza wolnostojące, decydują się dobudowę do nich werandy lub ogrodu zimowego. Weranda do samodzielnego montażu to doskonała propozycja dla osób, które szukają prostych i budżetowych rozwiązań. Jeśli zastanawiasz się nad przydomową werandą, ale chciałbyś samodzielnie ją zamontować, to jest to najlepsze rozwiązanie. Sam montaż jest bardzo łatwy, więc bez problemu sobie poradzisz. Weranda do samodzielnego montażu sprawdza się tak samo dobrze jak tradycyjne ogrody zimowe. Jej wnętrze możesz zaaranżować na rozmaite sposoby. Niektórzy tworzą w niej miejsce typowo wypoczynkowe, inni stawiają na jadalnię, jeszcze inni na miejsce do pracy, zwłaszcza w dobie pandemii i popularności pracy w trybie home office.

Weranda – trendy 2022

Aranżacja z pomysłem wnętrza werandy to jedno, ale czas pomyśleć też o przestrzeni wokół niego. Przestrzeń ogrodu co roku ulega najsilniejszym wpływom corocznych trendów. Rok 2022 to czas dla natury i minimalizmu. Najlepiej, gdy ogród będzie sprawiał wrażenie naturalne łąki. Przy werandzie postaw na kosodrzewinę, laurowiśnie wschodnią, miłorząb dwuklapowy. Jeśli zdecydujesz się na taką “beztroską” łąkę wokół domu, to weranda do samodzielnego montażu, może zostać zaaranżowana w sposób nawiązujący do natury. Wybierz meble i elementy ozdobne z lnu, wikliny, drewna. Wnętrze oraz przestrzeń ogrodu będą świetnie się uzupełniać.

Czas na kolor!

Lata, gdy ogród był jednolity i tonął w zieleni mamy już za sobą. Czas na kolor! Postaw na najmodniejszy w tym roku kolor Very Peri, czy subtelny fiolet. Jeśli chcesz, by Twój ogród był trendy, koniecznie zaopatrz się w kwiaty o tym kolorze. Najłatwiejsze w pielęgnacji będą:  lilak, lawenda i barwinek. Wszystkie wyglądają przepięknie, gdy kwitną. Taki widok można podziwiać godzinami ze swojej przyjemnej werandy. Warto też “przemycić” ten kolor we wnętrzu werandy – fioletowe poduszki, narzuty, koce, serwetki. To niedrogie dodatki, które zmienią wystrój.

fioletowe kwiaty

Połączenie stylu japońskiego ze skandynawskim

W tym roku będzie królował styl Japandi. To połączenie elementów designu japońskiego ze skandynawskim. Jeśli chcemy, by tak została zaaranżowana nasza weranda do samodzielnego montażu, to najłatwiej osiągniemy ten styl stawiając na skandynawskie meble wykonane z jasnego drewna lub japońskie, nieco bardziej wyrafinowane, charakteryzujące się malowanym drewnem i zakrzywionymi kształtami. Dodatków szukaj wśród donic ze słomy i dużej ilości zielonych roślin. Pamiętaj, żeby otoczenie werandy również współgrało z całością. W stylu Japandi w ogrodzie stawiamy głównie na świerki, sosy, jodły, jałowce, kosodrzewiny, wrzosy, tawuły, jaśminowce i trawy ozdobne.

Własne zioła i warzywa, czyli trendy ogrodowe 2022

Oranżeria, ogród zimowy, czy weranda to doskonałe miejsce na zaaranżowania tzw. “ogrodu jadalnego”. Możesz wygospodarować w nich miejsce na hodowlę jadalnych ziół oraz własnych warzyw. Ogrody jadalne cieszą się rosnącym zainteresowaniem w ciągu ostatnich lat. To również świetne rozwiązanie, gdy jakość gruntu nie pozwala na wyhodowanie w ziemi własnych warzyw i ziół. W oranżerii czy werandzie możemy pozwolić im rosnąć w specjalnych doniczkach i stworzyć im takie warunki jakich potrzebują (np. sztuczne oświetlenie, odpowiednia wilgotność, temperatura).

Przeczytaj także:

Zadaszenie basenu z poliwęglanu – dlaczego warto je wybrać?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość