Porady

Trendy na lato 2021 w ogrodzie – dużo zieleni, przeszklone werandy i piękny taras

Pandemia pokazała nam, jak bardzo istotnym jest posiadanie własnej zielonej przestrzeni – ogrodu, tarasu albo chociaż niewielkiego, ale zadbanego balkonu w bloku. W 2021 wciąż tworzymy swoje małe oazy spokoju, a robimy to według panujących trendów. Przeszklone werandy, zadaszenie tarasu i mnóstwo zieleni – te trendy zostają z nami z 2020 roku i pewnie nieprędko odejdą. Co jeszcze jest modne i pożądane w projektowaniu ogrodów?

Trendy na lato 2021 w ogrodzie

Trendy na lato 2021 w ogrodzie – tam toczy się życie towarzyskie

W ogrodzie, ale nie tylko. Także na balkonach i tarasach. Miniony rok skutecznie pokazał nam, że nasze domy, czy mieszkania muszą być funkcjonalne tak, aby jak najprzyjemniej można było spędzać w nich czas. Nasze większe ogrody i małe balkony miejskie stały się miejscem, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, spędzamy wolne chwile, ale i pracujemy, gdy mamy home office i pogoda dopisuje. Dlatego decydujemy się na zadaszenie tarasu, czy ustawienie funkcjonalnego stolika na balkonie.

W zależności od własnych potrzeb zadaszony taras można urządzić tak, żeby jak najlepiej spełniał swoje funkcje – może być biurem, jadalnią, strefą relaksu, a nawet siłownią. Jakie trendy w aranżacji tarasu i ogrodu są teraz na topie? O tym już za chwilę – najpierw kilka technicznych wskazówek o tym, czym jest zadaszenie tarasu i  czy warto zainwestować w przeszklone werandy.

Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala Ci obcować z naturą, przebywać na świeżym powietrzu i czuć się bezpiecznie nawet w razie opadów deszczu, czy w przypadku silnego wiatru. Zadaszenie tarasu sprawdzi się u osób, które posiadają duży, piękny ogród i chcą z niego korzystać latem niezależnie od pogody. Taki taras uchroni Cię przed deszczem i da Ci przyjemny cień, który uchroni Cię przed gorącym, letnim słońcem. Decydując się na zadaszenie tarasu pomyśl o praktycznych rozwiązaniach i uniwersalnych kolorach bazy tak, żeby całość współgrała nie tylko ze sobą, ale i z całym otoczeniem.

Przeszklone werandy

Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które od lat plasuje się w czołówce trendów ogrodowych. Przeszklone werandy dają Ci dodatkową powierzchnię użytkową, z której możesz korzystać zarówno latem, jak i jesienią, czy nawet zimą. Przeszklone werandy to idealnie schronienie i miejsce odpoczynku od codziennego zgiełku. Zazwyczaj wykorzystywana jest jako jadalnia lub strefa relaksu oraz przyjmowania gości.

Ekologia

W ostatnich latach ekologia i rozwiązania jej sprzyjające wdarły się do niemal każdej dziedziny naszego życia, także do aranżacji tarasu. To zdecydowanie HOT trendy na lato 2021 w ogrodzie.

W tej branży objawia się to przede wszystkimi wyborem rozwiązań uniwersalnych, takich które zostaną z nami na lata. Zadaszony taras, przeszklona weranda, czy aranżacja przydomowego ogrodu – wszystko należy wykonać nie tylko zgodnie z trendami i tym, co mówi nam serce, ale przede wszystkim tak, żeby było solidne i służyło nam na lata. Na szczęście w trendach są klasyczne odcienie, które są bardzo eko rozwiązaniem – nie znudzą się nam za szybko i zawsze będą wpisywać się w kanon.

Zaszalej z dodatkami

Jeżeli mówimy o bazie, to mówimy o klasyce i stonowanych kolorach, jeżeli mówimy o dodatkach, to w tym roku mówimy o prawdziwym szaleństwie kolorów. Ozdoby, lampiony, poduszki – w tych elementach możesz postawić na odważne kolory. Dodatkowy kolor ożywi miejsce, a gdy Ci się znudzi, to po prostu wymienisz je na nowe. Z bazą nie będzie tak łatwo…

Trendy na lato 2021 w ogrodzie – poznaj Kolor Roku Pantone 2021

W tym roku najbardziej pożądanym kolorem został kolor żółty. I właśnie na niego powinniśmy postawić, jeżeli chcemy urządzić taras, czy ogród zgodnie z trendami 2021. Słoneczny żółty świetnie sprawdzi się w każdej aranżacji. Najbardziej zgodnie z trendami będzie, gdy połączysz ten kolor z – równie modnym – odcieniem szarości.

Meble ogrodowe i zestawy wypoczynkowe

Zadaszenie tarasu pozwala na większą swobodę w urządzaniu wnętrza takiego tarasu. Dzięki temu możesz postawić na nim więcej przedmiotów i mebli, bez obawy o zniszczenia spowodowane warunkami pogodowymi (oczywiście w granicach rozsądku!). Jeżeli masz szczęście posiadać duży taras, możesz postawić na większe meble – rozłożyste sofy i obszerne, wygodne fotele. Na mniejszych miejskich balkonach, postaw na stolik i krzesełka w stylu bistro lub zestawy rattanowe i lekkie stoliki. W czasie, gdy nie korzystasz z tarasu, nie zapomnij o dodatkowej ochronie mebli.

Trendy na lato 2021 w ogrodzie: Nowy styl – Japandi 2021

W roku 2021 do łask wróciły rośliny. Lockdown nauczył nas tworzyć swoje własne strefy zen na swoich balkonach i w swoich ogrodach. W aranżacji tarasu i balkonów pojawił się nowy trend – Japandi, czyli połączenie skandynawskiej przytulności z japońskim minimalizmem i użytecznością. W Japandi stawiamy na  lniane tkaniny, bambus i surową jutę. Ważnym elementem jest także zieleń – mnóstwo roślin.

Jeszcze więcej zieleni

Od ubiegłego roku coraz bardziej doceniamy zieleń. Jest to silny trend, który stale rośnie. Balkony, ogrody, przeszklone werandy, tarasy… wszystko tonie w zieleni. Trend ten ma nawet swoją nazwę i wydaje się, że zostanie z nami na dłużej. Jest to biofilia, czyli powrót do korzeni i związku z naturą. Chcemy otaczać się zielenią i być w bliskim kontakcie z naturą. W przypadku niektórych roślin, które wymagają specjalnej opieki i np. ochrony przed słońcem idealnie sprawdzi się zadaszenie tarasu – pamiętaj, żeby przed zakupem roślin dowiedzieć się, czego potrzebują. Balkon, czy taras to także odpowiednie miejsce do hodowania ziół i warzyw – połącz przyjemne z pożytecznym.

Bez względu na to, czy posiadasz niewielki miejski balkon, czy wielki zielony ogród, stwórz w tym miejscu swoją własną oazę. Takie miejsca to idealna strefa relaksu i odpoczynku. Postaw na swój styl i obowiązujące trendy.

Zobacz także:

Co warto posadzić wokół oszklonego tarasu, żeby kwitło w drugiej połowie lata?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość