Porady

Trendy na lato 2021 w ogrodzie – dużo zieleni, przeszklone werandy i piękny taras

Pandemia pokazała nam, jak bardzo istotnym jest posiadanie własnej zielonej przestrzeni – ogrodu, tarasu albo chociaż niewielkiego, ale zadbanego balkonu w bloku. Nie pozostało to bez wpływu na trendy na lato 2021 w ogrodzie. W 2021 wciąż tworzymy swoje małe oazy spokoju, a robimy to według panujących trendów. Przeszklone werandy, zadaszenie tarasu i mnóstwo zieleni – te trendy zostają z nami z 2020 roku i pewnie nieprędko odejdą. Co jeszcze jest modne i pożądane w projektowaniu ogrodów?

Trendy na lato 2021 w ogrodzie

Życie towarzyskie toczy się w ogrodzie…

W ogrodzie, ale nie tylko. Także na balkonach i tarasach. Miniony rok skutecznie pokazał nam, że nasze domy, czy mieszkania muszą być funkcjonalne tak, aby jak najprzyjemniej można było spędzać w nich czas. Nasze większe ogrody i małe balkony miejskie stały się miejscem, w którym odpoczywamy, przyjmujemy gości, spędzamy wolne chwile, ale i pracujemy, gdy mamy home office i pogoda dopisuje. W trendy na lato 2021 wpisuje się zatem decyzja na zbudowanie zadaszenia tarasu, czy ustawienie funkcjonalnego stolika na balkonie. W zależności od własnych potrzeb zadaszony taras można urządzić tak, żeby jak najlepiej spełniał swoje funkcje – może być biurem, jadalnią, strefą relaksu, a nawet siłownią. Jakie trendy w aranżacji tarasu i ogrodu są teraz na topie? O tym już za chwilę – najpierw kilka technicznych wskazówek o tym, czym jest zadaszenie tarasu i  czy warto zainwestować w przeszklone werandy.

Trendy na lato 2021 w ogrodzie to między innymi zadaszony taras

Zadaszenie tarasu to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala Ci obcować z naturą, przebywać na świeżym powietrzu i czuć się bezpiecznie nawet w razie opadów deszczu, czy w przypadku silnego wiatru. Zadaszenie tarasu sprawdzi się u osób, które posiadają duży, piękny ogród i chcą z niego korzystać latem niezależnie od pogody. Taki taras uchroni Cię przed deszczem i da Ci przyjemny cień, który uchroni Cię przed gorącym, letnim słońcem. Decydując się na zadaszenie tarasu pomyśl o praktycznych rozwiązaniach i uniwersalnych kolorach bazy tak, żeby całość współgrała nie tylko ze sobą, ale i z całym otoczeniem.

Przeszklone werandy

Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które od lat plasuje się w czołówce trendów ogrodowych. Przeszklone werandy dają Ci dodatkową powierzchnię użytkową, z której możesz korzystać zarówno latem, jak i jesienią, czy nawet zimą. Przeszklone werandy to idealnie schronienie i miejsce odpoczynku od codziennego zgiełku. Zazwyczaj wykorzystywana jest jako jadalnia lub strefa relaksu oraz przyjmowania gości.

Przeczytaj także:

Jak urządzić taras w stylu hygge?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość