Porady

Weranda DIY: Rodzaje oświetlenia na przeszklonej werandzie

Oświetlenie wewnątrz szklanej werandy do samodzielnego montażu jest traktowane jako element opcjonalny. My jednak zachęcamy do zainstalowania źródła światła, które pozwoli komfortowo przebywać na werandzie wieczorową porą, czy w ciemniejsze dni. Oświetlenie pomaga także zbudować klimat, a jego zmiana pozwala na łatwe odświeżenie werandy poprzez dopasowanie oświetlenia do danej aranżacji. Przy wyborze odpowiedniego oświetlenia do przeszklonej werandy DIY warto zwrócić uwagę na parametry techniczne, wymiary oraz planowany sposób eksploatacji. Należy je dopasować do swoich potrzeb. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Poznaj rodzaje oświetlenia na przeszklonej werandzie DIY, które możesz zamontować.

Oświetlenie LED na werandzie DIY

To najpopularniejsza metoda, najmniej problemowa i taka, którą najczęściej polecamy. Oświetlenie LED to jedno z najbardziej praktycznych i efektywnych źródeł światła na tarasie. Przy okazji jest ekonomicznym rozwiązaniem przyjaznym również dla środowiska – zużywa nawet 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki.

Rodzaje oświetlenia na przeszklonej werandzie

Weranda do samodzielnego montażu z oświetleniem LED może być niemal w pełni zautomatyzowana. W naszej ofercie dostępna jest opcja oświetlenia LED, które jest sterowane pilotem. Dzięki odpowiednim parametrom, możesz dowolnie wybrać, czy chcesz spędzić wieczór przy intensywnym świetle, czy chcesz stworzyć klimatyczne oświetlenie i wyjątkowy nastrój. Oświetlenia LED mogą mieć różne kształty i wielkości, dzięki czemu doskonale integrują się z oprawą pomieszczenia. Ci z nas, którzy lubią częste zmiany aranżacji mogą zdecydować się na kolorowe żarówki RGB o szerokiej gamie barw, co jeszcze bardziej wpływa na korzyść stosowania takiej metody oświetlenia.

Rodzaje oświetlenia na przeszklonej werandzie

Oświetlenie wewnątrz szklanej werandy DIY: lampy wpuszczane

Lampy wpuszczane to alternatywa dla oświetlenia LED. Są one wbudowywane w wybrane partie werandy do samodzielnego montażu. Można je zamontować np. w podłodze – najczęściej tuż przy ścianie, na podbitce dachu albo w balustradzie. Biorąc pod uwagę fakt, że oświetlenie robimy też po to, by uniknąć upadków po zmroku, dobrym pomysłem jest instalacja takiego oświetlenia pod krawędziami schodków.

Lampy wiszące i plafony

Kolejnym wariantem oświetlenia szklanej werandy do samodzielnego montażu są lampy wiszące i plafony. To rodzaj oświetlenia, który jest używany w pomieszczeniach zamkniętych – świetnie sprawdzi się wewnątrz przeszklonej werandy. Daje wyraziste światło, które pozwala wykonywać wieczorem różne prace, które wymagają dobrego oświetlenia. Nowoczesny plafon lub wiszącą lampę można zamontować nisko nad stolikiem, by stworzyć klimatyczny wystrój.

Kinkiety w szklanej werandzie

Jeśli Twoja szklana weranda jest częściowo otwarta, to możesz pomyśleć o kinkietach. Są one osadzane na ścianie, przy której nadbudowano werandę. Subtelnie oświetla wnętrze, ale nie jest zbyt wyraziste. Nie ma powodów do obaw, że będzie za bardzo intensywne. Wprost przeciwnie, tworzy klimatyczną przestrzeń.

Lampiony solarne

Lampiony można umieścić wewnątrz doniczek, które otaczają szklaną werandę DIY. Można je powbijać również wokół werandy. Ten rodzaj oświetlenia daje efekt urokliwych świetlnych ogników. Ma bardziej dekoracyjny charakter. Lampiony polecamy zastosować Wam jako dodatkowe oświetlenie, uzupełnienie głównego.

Postaraj się już na etapie planowania budowy szklanej werandy zdecydować się, jaki rodzaj oświetlenia chcesz wybrać. Pozwoli to odpowiednio rozplanować rozmieszczenie punktów świetlnych i zawczasu położyć niezbędną instalację elektryczną. Pamiętajmy też o zamontowaniu dodatkowych gniazdek na sprzęt ogrodowy i oświetlenie okolicznościowe. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną pomoc w wyborze oświetlenia do swojej szklanej werandy DIY, koniecznie skontaktuj  się  z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję.

Przeczytaj także:

Zabudowa tarasu w systemie ramowym czy bezramowym? Co wybrać?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość