Porady

Weranda DIY w mieszkaniu? Pomyśl o szklanej zabudowie balkonu i stwórz w swoim mieszkaniu klimatyczną loggię

Marzysz o werandzie, ale masz mieszkanie na piętrze? Nic straconego! Czas przyjrzeć się bliżej loggi, czyli szklanej zabudowie balkonu. Aktualnie możesz bez większych problemów wykonać samodzielnie szklaną zabudowę balkonu i stworzyć przytulną werandę DIY we własnym mieszkaniu. Weranda DIY w mieszkaniu nie musi być tylko Twoim marzeniem, ale stać się także rzeczywistością.

Weranda DIY w mieszkaniu

Szklana zabudowy loggi – weranda DIY we własnym mieszkaniu

Mieszkańcy wielopiętrowych bloków, czy kamienic często zazdroszczą właścicielom domów jednorodzinnym możliwości obcowania z naturą przez cały. Ogrody zimowe cieszą się w ostatnich latach niebywałą popularnością. Na zabudowanej szkłem werandzie możemy miło spędzać chwile o każdej porze roku. Jeśli Ty również marzysz o takim miejscu, ale mieszkasz w bloku, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przekonamy Cię jak prosto zrobić własną strefę odpoczynku na balkonie. Będziesz mógł zrelaksować się tam o każdej porze roku. Wystarczy szklana zabudowa balkonu, typu loggi i namiastka szklanej werandy gotowa!

Co to jest loggia?

Loggia i balkon bywają używane zamiennie. Loggia to jednak zupełnie inny element architektoniczny. Zwykły balkon można jednak skonstruować w taki sposób, by pełnił funkcję loggi. Daje to ogromne możliwości pod względem aranżacyjnym i relaksującym. Szklana zabudowa loggi pozwala stworzyć tzw. zimowe ogrody w bloku. Dodatkowo, jeśli mieszkasz przy ruchliwej i głośniej ulicy, szklane zabudowy loggi wygłuszą dźwięki samochodów i wszystkiego co się dzieje na zewnątrz. To Twoja własna oaza spokoju!

Loggia, czyli weranda DIY w mieszkaniu w bloku

Loggia DIY, czyli szklana weranda do samodzielnego montażu w bloku

Loggia to miejsce, które możesz urządzić w dowolnym stylu. Klimat takiego miejsca może przypominać ogród zimowy lub szklaną werandę do codziennego relaksu. Samo wnętrze można zaaranżować na rozmaite sposoby. Najlepiej tak, by pasowało do wnętrza całego mieszkania. Wyjątkową zaletą loggi w mieszkaniu jest  to, że optycznie otwiera i powiększa pomieszczenie, zapewniając dostęp dużej ilości naturalnego światła słonecznego. Loggie nie jest żadną nowością w budownictwie. Wprost przeciwnie – była bardzo popularnym elementem w PRL. Teraz jednak wraca do łask w nowoczesnym wydaniu. Szklana zabudowa loggi prezentuje się innowacyjnie i nowocześnie. Wygląda naprawdę dobrze, przyciąga uwagę i jest bardzo funkcjonalna. Taką zabudowę szklaną możesz wykonać samodzielnie, podobnie jak weranda do samodzielnego montażu. Oczywiście, udostępnimy Ci wszelkie niezbędne instrukcje i dokładnie pokierujemy, jak wykonać zabudowę szklaną loggi DIY w mieszkaniu.

Szklana zabudowa balkonu DIY – koszty

Jeśli zainteresowaliśmy Cię tematem, to na pewno szukasz odpowiedzi na pytanie, ile może kosztować szklana zabudowa balkonu. Podobnie jak przy kosztach budowy werandy do samodzielnego montaży, tak samo szklana zabudowa balkonu DIY może mieć finalnie różną wycenę. Zależy to od wielu czynników, np. od rodzaju i wielkości zabudowy oraz wybranych materiałów. Możesz zdecydować się na szklaną zabudowę ze szkła bezpiecznego, pleksi lub grubej szyby. Ponadto, możesz wybrać zabudowę bezramową lub z ramami. Obie są równie estetyczne i stylowe, jednak wersja z ramami jest tańsza. Jeśli chodzi o cenę, dokładne instrukcje i plan montażu –  wszystko ustalamy indywidualnie. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby.

Czy szklana zabudowa loggi wymaga pozwolenia?

loggia

Jak zwykle przy tego typu tematach pojawia się również kwestia formalności. Jeśli mieszkasz w bloku, to powinieneś zgłosić się do zarządu wspólnoty lub  spółdzielni mieszkaniowej o zgodę na wykonanie szklanej zabudowy loggi. Taka konstrukcja nie ingeruje w bryłę budynku, wydanie zgody nie powinno być więc kłopotliwe. Nie ma też z tego powodu konieczności zwracania się do urzędu miasta lub gminy o pozwolenie na remont.

Jeśli interesuje Cię szklana weranda do samodzielnego montażu lub szklana zabudowa loggi, skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie korzystną wycenę. Podczas rozmowy ustalimy wszelkie niezbędne szczegóły. Słuchamy naszych klientów i ich potrzeb. Nasze realizacje wykonujemy w taki sposób, by klient był jak najbardziej zadowolony.

Przeczytaj także:

Markiza werandowa – najlepsza osłona przeciwsłoneczna na werandę do samodzielnego montażu

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość