Porady

Wiaty z poliwęglanu – co musisz o nich wiedzieć?

Lekkie wiaty z poliwęglanu mogą mieć różne zastosowania. Świetnie sprawdzają się jako zadaszenie tarasu, ale wiele osób wybiera je również na wiaty garażowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko spełnia swoją funkcję, ale też dobrze wygląda nie zaburzając tego, jak prezentuje się otoczenie domu. Wiaty poliwęglanowe są lekkie i łatwe w montażu. Nie blokują dostępu światła i z powodzeniem będą nam służyć przez lata.

Wiaty z poliwęglanu – co musisz o nich wiedzieć

Wiata poliwęglanowa – zalety

Zastanawiając się nad budową wiaty garażowej lub zadaszenia tarasu, z pewnością przemknie Ci przez myśl pomysł o budowie wiaty z aluminium. Stanowczo polecam jednak zainteresowanie się poliwęglanem. Wiaty z poliwęglanu są jeszcze bardziej odporne niż aluminium. Wiele osób uważa, że są nawet nie zniszczalne. Poliwęglan nie wygina się, nie utlenia, nie gnije, nie rdzewieje. Jest ok. 300 razy bardziej odporny na urazy mechaniczne niż szkło. Bardzo ważne jest też to, że poliwęglan nie zmienia swoich właściwości pod wpływem temperatury (nawet do 120 °C). Wiaty z poliwęglanu to  nowoczesne i niedrogie rozwiązanie, które możesz wybudować samodzielnie.

Rodzaje wiat z poliwęglanu

Istnieją dwa podstawowe rodzaje wiat z poliwęglanu. Decydując się na budowę, musimy najpierw zastanowić się, czy interesuje nas wiata przyścienna z poliwęglanu czy wiata wolnostojąca. Wiele zależy od możliwości naszego ogrodu i otoczenia domu. Wiaty przyścienne bardzo często pełnią rolę zadaszenia tarasu. Taka wiata z poliwęglanu montowana przy ścianie doskonale sprawdzi się jako miejsce odpoczynku i wspólnego spędzania czasu z rodziną. Wiata wolnostojąca to często wiata garażowa. Zastępuje pełnowymiarowy garaż. Wykonywane przez nas wiaty poliwęglanowe są uniwersalne i estetycznie wyglądają. Mogą służyć też jako zadaszenie parkingu rowerowego lub np. jako nakrycie na  basen.

Wiata wolnostojąca

Wiata wolnostojąca z poliwęglanu zazwyczaj pełni rolę miejsca parkingowego. Sprawdza się w sytuacji, gdy nie mamy aż tyle wolnej przestrzeni, by wybudować garaż, a chcemy wyraźnie zaznaczyć miejsce na samochód. Wiata garażowa z poliwęglanu zajmuje znacznie mniej miejsca niż garaż, więc świetnie sprawdza się na mniejszych działkach. Poliwęglan idealnie dopasowuje się do łukowego kształtu wiaty garażowej. Wiata na samochód jest bardzo łatwa w montażu i można ją samodzielnie wybudować w bardzo łatwy i szybki sposób. Dzięki temu, oprócz wydzielonego miejsca parkingowego, chronią samochód przed śniegiem, czy szronem, a latem przed słońcem. Wiata samochodowa wykonana z  poliwęglanu komorowego nie przepuszcza promieni ultrafioletowych, co zapobiega uszkodzeniom lakieru. Wiaty samochodowe są przez nas projektowane zgodnie z najnowszymi normami na obciążenia śniegiem i wiatrem.

Wiata przyścienna z poliwęglanu

Wiaty przyścienne to bardzo estetyczny sposób na samodzielne wykonanie zadaszenia tarasu. Wiaty poliwęglanowe prezentują się bardzo efektownie. Są więc nie tylko funkcjonalne, ale sprawiają, że otoczenie domu wygląda lepiej. Jeśli zastanawiasz się nad zadaszeniem tarasu, to warto pomyśleć o tym rozwiązaniu. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wiata przyścienna pełniła też inne funkcje. Część osób decyduje się też na budowę wiaty przyściennej właśnie w celach garażowych lub gospodarczych. Tak naprawdę to od Ciebie i Twojego pomysłu zależy, jakie funkcje będzie pełniła Twoja wiata z poliwęglanu zbudowana przy ścianie. Większość osób decyduje się jednak na stworzenie w ogrodzie wymarzonej strefy odpoczynku, by cieszyć się czasem na świeżym powietrzu bez względu na pogodę.

Montaż wiaty z poliwęglanu

Sam montaż wiaty z poliwęglanu jest niezwykle prosty. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, ani skomplikowanych narzędzi. Dostarczana jest w stanie gotowym do montażu, w komplecie ze wszystkim, co potrzebne. Zadaszenie wiaty przyściennej montuje się do ściany budynku. Nasza pełna oferta umożliwia wybranie modeli “skrojonych” pod Państwa potrzeby. Zachęcamy do kontaktu z nami, a nasi specjaliści dokładnie Państwa poinstruują o sposobie montażu. Nasze wiaty z poliwęglanu wolnostojące i przyścienne mają służyć przez wiele lat, dlatego te, które opuszczają produkcję, są przed wysyłką dokładnie sprawdzane pod kątem zgodności z zamówieniem. Możesz zamówić u nas wiaty z poliwęglanu w dogodnym dla Ciebie terminie.

Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę wiaty z poliwęglanu?

Jeśli wiata nie przekroczy określonej wielkości, nie musisz czekać na pozwolenie na budowę. Pozwolenia ani zgłoszenia nie wymaga budowa wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, przy czym łączna liczba tych wiat na działce nie może przekraczać dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki. Jeśli spełniasz te warunki, możesz rozpocząć budowę wiaty z poliwęglanu bez formalności.

Przeczytaj także:

Zadaszenie basenowe z poliwęglanu – jak się przygotować do samodzielnej instalacji?

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość