Porady

Zadaszenie basenu z poliwęglanu – dlaczego warto je wybrać?

Decydując się na basen, warto wziąć pod uwagę każdy aspekt jego posiadania. Basen to nie tylko zalety i korzyści, ale i wiele obowiązków. Sporo z nich wynika z decyzji o posiadaniu otwartego basenu. Polecamy zastanowić się nad nieco innym rozwiązaniem, a mianowicie o zdecydowaniu się na dopasowane do basenu nowoczesnego zadaszenia z poliwęglanu komorowego. Otwarty basen wiąże się z koniecznością oczyszczania go z wpadających do niej liści i stałego podgrzewania wody, co pociąga za sobą spore dodatkowe koszty. Ponadto, posiadając  taki basen, należy mieć na uwadze ciągłą czujność. Trzeba zabezpieczyć go przed małymi dziećmi i domowymi zwierzętami, aby nie wpadły do wody. Zadaszenie basenu szybko rozwiąże wszystkie te problemy. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie wszystkich zalet tego rozwiązania!

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

Zadaszenie basenu z poliwęglanu wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne

Zadaszenie basenu z poliwęglanu jest bardzo wytrzymałe na warunki zewnętrzne. Poliwęglan jest elastycznym materiałem, który idealnie nadaje się właśnie do formowania dachów – nawet w kształcie aerodynamicznych rozsuwanych kopuł. Dzięki temu jest też odporny np. na podmuchy wiatru, który nie napotyka na swojej drodze sztywnej przeszkody, a gładko ześlizguje się po wygiętych w łuk, plastycznych ramionach dachu. Podobnie jest z opadami deszczu, czy śniegu oraz skrajnymi temperaturami i gwałtownymi zmianami pogody. Poliwęglan jest odporny także na nie. Co ważne, nie odbarwia się również pod wpływem słońca. 

Zadaszenie basenu z poliwęglanu pozwala chronić wodę przed wpadającymi do wody zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz wyeliminować potencjalne szkody, do których zwykle dochodzi w otwartych basenach zimą. Warto podkreślić, że takie zadaszenie jest bardzo estetycznie i będzie się świetnie komponowało z całością strefy wypoczynkowej. Nie należy więc się obawiać, że taki dach zakłóci estetykę przydomowej przestrzeni.

Zawsze odpowiednia temperatura wody

Ogromną zaletą zadaszenia basenu z poliwęglanu są jego właściwości absorbujące i kolektorujące energię słoneczną. Dach działa podobnie jak wielkoformatowe przeszklenia czy folie solarne. Zbiera i kumuluje ciepło z promieni słonecznych i w ten sposób pasywnie ogrzewa powietrze i wodę w basenie. Zadaszenie z poliwęglanu ogranicza także straty cieplne towarzyszące parowaniu wody oraz chroni przed utratą wody nocą (co szczególnie późnym latem na ogromne znaczenie).

Możliwość otwierania dachu

Wiele osób nie chce się zdecydować na zadaszenie basenu z poliwęglanu, ponieważ obawia się, że latem zamiast korzystać z uroków kąpieli wodnych na zewnątrz, będą zmuszeni pływać w zamkniętej i zadaszonej przestrzeni. Tymczasem w ciepłe, letnie dni, można rozsunąć cały system  i cieszyć się możliwością kąpieli na świeżym powietrzu! Wyjątkową zaletą jest także to, że otwieranie i zamykanie zadaszenia w ogóle nie wymaga użycia siły. Mobilne segmenty poruszają się na kółkach po specjalnie zaprojektowanych szynach. Odbywa się więc to w bardzo lekki i komfortowy sposób.

Nowoczesny design i pełne bezpieczeństwo

Zadaszenie basenu z poliwęglanu to przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Dzięki możliwości zamknięcia basenu nie obawiamy się, że dzieci podczas zabawy w ogrodzie przypadkowo do niego wpadną, czy zdecydują się na kąpiel wodną bez naszego nadzoru. To także ochrona przed poślizgnięciem się na śliskiej powierzchni wokół basenu oraz przed nieplanowaną kąpielą w basenie naszego psa, czy kota.

Wybierając zadaszenie basenu z poliwęglanu wybierasz bezpieczeństwo, ale w nowoczesnym stylu. Design zadaszenia jest bardzo estetyczny, więc z pewnością będzie harmonizował z otoczeniem Twojej przydomowej strefy relaksu.

Zobacz także:

Rodzaje tarasów w zależności od ich usytuowania w bryle domu

Nasza gwarancja

atrakcyjna cena

Atrakcyjna cena

transport i montaż

Transport i montaż

stabilna konstrukcja

Stabilna konstrukcja

najwyższa jakość

Najwyższa jakość